Earthdawn

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1216 2012-11-06 03:16:35

 Felsarin

Maczuga

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2830
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Masz rację Eyeden, takie sceny właśnie dobrze się zapamiętuje. Tyle, że my jako, że chcemy jak najszybciej rozwiązać każde zadanie właśnie je przewijamy
A kolejne przedmioty bardzo udane - gratulacje

Leb - czekamy w takim razie z niecierpliwością


Nic nie ma sensu, jeżeli nie angażuje naszego ciała i umysłu. Przygoda spotyka nas wtedy, kiedy się w nią rzucimy.

Offline

 

#1217 2012-11-06 08:59:15

Eyeden

Morderczyni w bikini

Zarejestrowany: 2011-04-17
Posty: 4418
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

No właśnie... zawsze tylko "przewijamy, przewijamy" - wiem, bo i sama o to proszę, ale może tym razem nie będzie nam się tak spieszyło. Nie sądzę tylko by nastrój misji pozwolił na śmiechy przy kuflu piwa

Cieszę się, że Ci się podobają, dzięki

Offline

 

#1218 2012-11-10 17:44:43

Lebannen

Wrestler

Skąd: Góry Smocze
Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2679
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Ciąg dalszy informacji z universum ED.

Zdaje się, że RedBrick jeszcze pracował nad grą Equinox, która miała być właśnie ósmą erą, czyli tą po Shadowrunie. W tej grze Ziemia miała być zniszczona i akcja miała się toczyć w systemie słonecznym. Już w 2009 roku było po playtestach. Jak RedBrick się rozpadł i przeistoczył w FASA Games, to chyba część ekipy odeszła. I teraz mamy Vagrant Workshop, który składa się z chyba dwóch osób pracujących poprzednio nad ED3. I zdaje się, że prawa do Equinoxa zostały z nimi. Także mamy taką sytuację, że 3 gry osadzone w różnych erach tego samego universum... należą do trzech różnych wydawnictw, którym chyba nie prędko do nawiązywania do innych er ze strachu przed sądem Ciekawe, bo FASA Games zapowiedziało prace nad grami w 6 i 8 erze. Czyżby to znaczyło, że stworzą coś innego niż Shadowrun? Alternatywną wersję wydarzeń?

Offline

 

#1219 2012-11-10 23:52:10

Lebannen

Wrestler

Skąd: Góry Smocze
Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2679
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Twórcy ED po dogłębnej analizie uznali, że w pierwszej edycji gracze dostawali zdecydowanie za mało PL. Naprawili to w trzeciej edycji. Porównanie poniżej.

http://img836.imageshack.us/img836/3060/capture0031011201223232.jpg

Nadal nieprzekonany MG?

Offline

 

#1220 2012-11-10 23:58:48

 Felsarin

Maczuga

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2830
Punktów :   11 

Re: Hyde Park


Nic nie ma sensu, jeżeli nie angażuje naszego ciała i umysłu. Przygoda spotyka nas wtedy, kiedy się w nią rzucimy.

Offline

 

#1221 2012-11-11 11:00:53

 Ivvan

Wóda dziwki i sztylety

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 3895
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Leb no ale przecież tak dostajemy . Nawet przygoda w Kratas się łapie w te widełki.

Offline

 

#1222 2012-11-11 11:10:55

Lebannen

Wrestler

Skąd: Góry Smocze
Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2679
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Ile dostaliście za ostatnią przygodę?

Offline

 

#1223 2012-11-11 11:22:35

 Ivvan

Wóda dziwki i sztylety

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 3895
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

1500

Offline

 

#1224 2012-11-11 11:22:38

Lebannen

Wrestler

Skąd: Góry Smocze
Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2679
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Za Kratas dostałem 1000 PL i to się ledwo mieści w skali dla 3 kręgu, wg norm z 3 edycji. Za ostatnią dostałem 1800, więc średnia wynosi 1400, czyli prawidłowo. Tylko, że to była wyjątkowa przygoda, w której zabiłem wielu przeciwników i normalnie bym tyle nie dostał. Chodzi mi o to, że byłbym w pełni ukontentowany, gdybyśmy dostawali średnio tyle ile w nawiasach podaje 3 edycja Ale nie naciskam. Wrzuciłem to tak na marginesie, bo Igor powiedział raz, że nasze postacie będą się za szybko rozwijały. Widocznie twórcy 3 edycji stwierdzili, że nie.

W sumie jednak pociągnę temat. Igor, po co są wysokie kręgi, jeśli się z nich nie korzysta? Ile postaci u Ciebie grało w ED i na jaki najwyższy krąg któraś dotarła? Częstość, z jaką zmieniamy postaci (czy to z powodu ich śmierci, czy też dlatego, że nam się znudziły (np. Daniel, który sugerował, że chciałby nową postać)) sprawia, że nie mamy szans zajść wysoko. Boisz się pewnie przepakowanych bohaterów. Ale jakby mój mag szybciej awansował, to szybciej wymieniłbym go na inną postać. Dlatego, bo chcę wypróbować inne dyscypliny, inne charaktery. Niestety w obecnej sytuacji SZKODA MI tych LAT które poświęciłem w jego rozwój. Jak sobie pomyślę, że musiałbym zaczynać tym mozolnym tempem od nowa, to wolę przy nim pozostać.

Offline

 

#1225 2012-11-11 11:23:41

Lebannen

Wrestler

Skąd: Góry Smocze
Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2679
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Ivvan, a wtedy byłeś na 3 czy na 4 kręgu?

Offline

 

#1226 2012-11-11 11:35:13

 Ivvan

Wóda dziwki i sztylety

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 3895
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Wtedy na 3. Wszystkie moje PL oscylują w widełkach a czasem je przekraczają.
Argumentem o zwiększenie ilości PL nie jest wg mnie punktacja z ED3 ale to że gramy przez sieć co powoduje że rozwijamy się bardzo powoli. No i w ten sposób to chyba rzeczywiście nie zobaczę Ivvana na 9 kręgu bo albo zginie albo ja będę wtedy o tyle starszy że nie będę już miał czasu na ED.

Offline

 

#1227 2012-11-11 12:29:49

Mistrz Gry

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 7419
Punktów :   20 

Re: Hyde Park

Ale my gramy w I ED a nie w III. Rozumiem zwiększenie widełek w IIIED bo zmieniły się też inne rzeczy, graczom znacznie łatwiej jest pokonywać przeciwników - więc jest to logiczne.
Co więcej nie powiedziałem, że Wasze postacie będą się za wolno rozwijały, tylko że będą się rozwijały za wolno w stosunku do tego czego dokonały. Przygoda z Kratas to zły przykład bo tam nie wypełniliście celu przygody. W walce z Ongardem musiałem dopuścić BNa żebyście dali radę. Za to też obciąłem punkty. Ale to nie jest teraz istotne.
Dlaczego miałbym się bać przepakowanych bohaterów? Rozrzut przeciwników w podręcznikach jest taki, że przepakowanie to nie problem. Ja po prostu nie chcę żebyście grali dla PL i tyle. W ogóle jak dla mnie PL mogłoby nie być. Pamiętam, że jak grałem u Szymona w GS to nie miałem zamiaru podnosić żadnych umiejętności czy cech. Chciałem za punkty awansować na biskupa. Dla samej przyjemności grania, a nie wyższych cyferek na karcie.
Ale rozumiem, że rozwój też jest ważny. I w związku z tym polecam ten temat zwłaszcza z postem Geriona jednego z lepszych znawców ED w Polsce: http://forum.polter.pl/15-krag-vt20118.html  - wychodzi na to, że gdyby przeznaczać punkty legend TYLKO na talenty to przy częstotliwości grania dwa razy w miesiącu szósty krąg osiągasz po dwóch latach!!!! Więc proszę mi nie mówić, że jakoś specjalnie Was spowalniam.
Jeszcze jedno - czytam sobie ukryte tematy dla MG na pewnym forum Edkowym i widzę, że wielu MG specjalnie opóźnia rozwój postaci. Niektórzy w ogóle nie dają punktów za potwory (nad tym będę się musiał zastanowić).
A i jeszcze taka sprawa - tak narzekacie na PL, a czy kiedykolwiek robiłem Wam problem ze znalezieniem Mistrza? A powinienem, bo jak widzę po innych sesjach, jest to normalna praktyka gdy gracz ma dużo PL a nie może awansować bo nie ma go kto wyszkolić. U nas taki problem może mieć Carmel, ale wybrała sobie nietypową profesję Aczkolwiek jakoś specjalnie nie będę jej tego utrudniał.

Offline

 

#1228 2012-11-11 12:38:46

Mistrz Gry

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 7419
Punktów :   20 

Re: Hyde Park

O Paweł, widzę że wrzuciłem link do tematu pod którym się spieraliśmy 7 lat temu

Offline

 

#1229 2012-11-11 13:15:24

Lebannen

Wrestler

Skąd: Góry Smocze
Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2679
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Mistrz Gry napisał:

Ale my gramy w I ED a nie w III.

Chciałem tylko pokazać, że w 3ed. to zmieniono, więc uznano za lepsze. Zmieniły się trochę reguły awansowania i podnoszenia wartości talentów, ale niewiele i koszty kolejnych stopni talentu są te same.

Mistrz Gry napisał:

Co więcej nie powiedziałem, że Wasze postacie będą się za wolno rozwijały[...]

Nie powiedziałeś. Powiedziałeś, że za szybko

Mistrz Gry napisał:

Pamiętam, że jak grałem u Szymona w GS to nie miałem zamiaru podnosić żadnych umiejętności czy cech.

Pozwolę sobie przypomnieć, że lekkość z jaką podszedłeś do gry zabiła całą drużynę Słuchaj, ja też chcę grać bez troski o PL! Ale chodzi o to, że jak rozwijamy się tak wolno jak teraz, to faktycznie myśl o PL jest czynnikiem napędzającym. Wiesz czemu? Bo moja postać jest słaba. Co walka Leb kończy nieprzytomny. Upatruję w V kręgu, gdzie wreszcie dostanę Moc woli oazy spokoju, gdzie nie będę musiał się przejmować czy moja postać wytrwa do końca przygody.

Gerion napisał:

Wychodzi mi, że nim awansujesz na 6 krąg czeka Cię: 56 sesji...
Niechbyś grał 2 razy w miesiącu - masz przed sobą ładne dwa lata grania.

O proszę, jakie ładne wyliczenie. On w te awanse wliczył podnoszenie atrybutów z każdym. My dobijamy do 2 roku grania i jak bardzo dobrze pójdzie, to może awansuję na 4 krąg w tym czasie. A porównaj sobie wkład naszej pracy z tymi dwoma sesjami na miesiąc.
Swoją drogą, minęło kilka minut, zanim wydedukowałem, że to ja pisałem pod nickiem Tacharis
Słuchaj, jest dobrze, ale mogłoby być lepiej. Naprawdę mam dosyć grania słabymi postaciami, bo takimi gram całe życie, nie liczą gier komputerowych...

A i jeszcze taka drobna uwaga. Proponowałbym więcej długich przerw między przygodami. To co teraz mamy to jest istny maraton, z misji przechodzimy w misję. Przez to nasze awanse faktycznie wydają się szybkie (nie minął chyba jeszcze rok czasu gry a my awansowaliśmy kilka kręgów od razu). W czasie między sesjami moglibyśmy przyjąć, że postacie wykonują inne płatne zajęcia zdobywając doświadczenie (odzwierciedlone potem w PL z sesji) i zarabiając.

Offline

 

#1230 2012-11-11 13:19:17

Lebannen

Wrestler

Skąd: Góry Smocze
Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2679
Punktów :   11 

Re: Hyde Park

Kwestia odnajdywania mistrzów do awansowania również wyglądałaby naturalniej, gdyby BG mieli więcej czasu na ich szukanie. Z awansem na kolejne kręgi powinno być trudniej znaleźć nauczyciela.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl